MOD_JT

PKK zafer mi kazandı?

ÇEKİLME İÇİN TARİH AÇIKLANDI

Dünyanın bir çok yerinden gelen basın mensuplarının önünde yapılan açıklamada Murat Karayılan, Öcalan'ı Time dergisi tarafından en etkili 100 kişi arasına alınması karşısındaki memnuniyetini dile getirirken, Öcalan'ın tanıtım yazısını yazan Sinn Fein lideri Garry Adams'a da teşekkür etti. Karayılan 'Çekilme başlamıştır' diyerek Mayıs'ın ilk haftasını işaret etti. PKK’nın çekilme açıklaması Kandil’de izdiham yarattı.

KARAYILAN EZİLME TEHLİKESİ GEÇİRDİ

Güvenlik gerekçesiyle cep telefonu ve kameraların alınmadığı alanda ilginç olaylar da yaşandı. Karayılan'ın açıklamanın yapacağı alana geldiği gören gazeteciler, soru sormak için birbirleriyle yarıştılar. Bu esnada Murat Karayılan azilme tehlikesi geçirdi.

Karayılan’ın yapacağı çekilme açıklaması için Türk medyası Kandil’e hücum edince PKK 35 yıllık mücadelesinin en büyük reklamını yapma imkanı yakaladı ama Karayılan ezilme tehlikesi geçirdi. PKK'nın çekilişini açıklamak için Murat Karayılan'ı izlemeye Kandil'e gidin Türk medyası işin suyunu çıkarttı. Karayılan kameraların önüne geçtiğinde manzara çarpıcıydı. Ömrü hayatında bu kadar mikrofonu birarada görmeyen PKK lideri muazzam ilgiden mest oldu. Kandil'de medyanın aşırı ilgisi vardı. Gazetecilerin yoğun ilgisi nedeniyle Murat Karayılan konuşma yapacağı alana zor yürüdü. Türk ve dünya basınının aşırı ilgisine PKK'lılar bile şaştı. Karayılan'ın konuşmasını yayınlamaya gelen medye grupları dikkat çekti. Karayılan'ın masası mikrofonlarla doldu taştı. İlk defa bir devlet kuruluşu (Anadolu Ajansı) PKK'nın yayınını canlı izledi.Karayılan, geri çekilmenin 5 Mayıs'ta başlayacağını açıkladı. Basının ilgisi Karayılan'ı zor durumda bıraktı. Kandil'de Murat Karayılan açıklamanın yapılacağı alana güçlükle yürüdü. Kandil'de beklenen basın toplantısını Murat Karayılan yapıyor. Basın açıklamasında KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, KCK Yürütme Konseyi üyesi Zeki Şengali ve Kongra Gel Başkanlık Divanı üyesi Hacer Zagros katıldı.

ÇEKİLME İÇİN TARİH AÇIKLANDI

Dünyanın bir çok yerinden gelen basın mensuplarının önünde yapılan açıklamada Murat Karayılan, Öcalan'ı Time dergisi tarafından en etkili 100 kişi arasına alınması karşısındaki memnuniyetini dile getirirken, Öcalan'ın tanıtım yazısını yazan Sinn Fein lideri Garry Adams'a da teşekkür etti. Karayılan 'Çekilme başlamıştır' diyerek Mayıs'ın ilk haftasını işaret etti. PKK’nın çekilme açıklaması Kandil’de izdiham yarattı. KARAYILAN EZİLME TEHLİKESİ GEÇİRDİ. Güvenlik gerekçesiyle cep telefonu ve kameraların alınmadığı alanda ilginç olaylar da yaşandı. Karayılan'ın açıklamanın yapacağı alana geldiği gören gazeteciler, soru sormak için birbirleriyle yarıştılar. Bu esnada Murat Karayılan ezilme tehlikesi geçirdi.

   

Hizmetler